PD në rritje, opozita vetëm 22 mijë vota më pak se Edi Rama (FOTO LAJM)

Share

Vazhdon me ritme të shpejta numërimi i votave në Shqipëri ku deri më tani prej nga orët e para të mëngjesit kryeson ndjeshëm PS.

Deri më tani, ora (17:51) PS kryeson me 75 mandate e ndjekur nga PD me 58 mandate, LSI 5, PSD 2 mandate.

Por si është gjendja mes PS dhe opozitës në shifra?

PS: 48. 92 % – 76 mandate/ 431 193 vota

PD: 39.32% – 57 mandate/347 223 vota

LSI: 6.92 %- 5 mandate/ 61 102 vota

PSD: 2.14 % – 2 mandate/ 18 866 vota

Nëse bejmë një llogaritje të thjeshtë mes PS dhe opozitës (  PD+LSI) kemi një diferencë prej 22 mijë e 868 mijë vota në favor të Edi Ramës. /albeu.com/

 

Komento

Recent Posts

 • a1Instant
 • James Michael Tyler
 • serial "Friends"
 • Showbiz

Ndahet nga jeta aktori i njohur i “Friends”

4 hours ago
 • AT Balkani
 • DE Balkani
 • Ekonomi
 • fuqia puntore
 • Gjermania
 • Jeta në Gjermani
 • lajme
 • Mungesa

Gjermania po përballet me mungesë të fuqisë punëtore të kualifikuar

4 hours ago