PD-PR asnjë marrëveshje për listat/ Mediu i shkon në zyrë Bashës

Share

Gjetja e një gjuhe të përbashkët ka bërë që selia e PD sot të ketë disa “mysafirë”.

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka shkuar në selinë blu ku ka takuar Lulzim Bashën.

Në një kohë kur kanë mbetur edhe vetëm 6 ditë nga afati i fundit i regjistrimit të kandidatëve në KQZ, aleatët e PD ende nuk kanë gjetur një konsensus se si do të hyjnë në zgjedhjet e 25 prillit.

Paraditen e sotme edhe kreu i PDIU Shpëtim Idrizi ka zhvilluar një takim me Bashën, ku asnjë detaj nga diskutimi nuk u bë publik./CNA.al

Kushtet e Mediut dhe “dorëzimi” i Bashës

Ende pa asnjë marrëveshje/ Mediu i shkon në zyrë Bashës

Ekskluzive/ Zbulohet ku kanë ngecur negociatat e Bashës me Mediun, Idrizin dhe Dulen


Share

Komente