October 22, 2021

Për 24 orë, 861 raste të reja dhe 7 vdekje u regjistruan në Zvicër

Shpërndaje lajmin

Në 24 orët e fundit, 861 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (FOPH) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit, transmeton albinfo.ch.

Numri i testeve të kryera është 21,784. FOPH raporton 7 vdekje të reja në lidhje me koronavirusin (me regjistrime të vonshme).

14 persona shtesë u shtruan në spital (me regjistrime të vonuara).


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *