January 13, 2022

Për Mbappen lekët nuk janë obsesion

Shpërndaje lajmin

Lidhjet njerëzore” dhe “eksperienca e jetës” kanë më shumë vlerë se paratë, siguron sulmuesi i PSG-së, Kylian Mbappé në një intervistë për Paris Match të publikuar të enjten , ku shpjegon edhe të kesh “etjen për udhëtime, takime dhe kultura të ndryshme…”  “Lidhjet njerëzore janë shumë më magjepsëse (se paratë)  , shpjegon ylli i PSG-së dhe skuadrës franceze.

“Edhe më pak takime të mira, mora mësime të dobishme” , shton lojtari që së shpejti do të mbushë 23 vjeç. “Është përvoja e jetës ajo që ka më shumë rëndësi sesa të fitosh para, edhe nëse është e rëndësishme, sepse ne kemi familje për të strehuar. Mbi të gjitha kam etje për zbulime, udhëtime, takime me lojtarë, kultura të ndryshme…” , vijon më tej njeriu që thuajse i vendosi çantat në Spanjë këtë verë.

Por sulmuesi nuk e përmend në intervistë transferimin e tij të munguar të verës në Real Madrid apo të ardhmen e tij në klub, “vetëm tabu” , shpjegon e përjavshmja në preambulë. Ende në temën e parave dhe famës së tij të hershme, lojtari i lindur në Bondy pranon: “Ishte pak e vështirë, në fillim, kjo ndjenjë e të qenit i çmuar.” /h.ll/


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *