September 20, 2021

Përditësimi i fundit! KQZ: Kaq shqiptarë kanë votuar deri tani!

Shpërndaje lajmin

Ditën e sotme mbahen zgjedhjet parlametare në Shqipëri ku vendoset fati i Shqipërisë për 4 vitet në vijim.

KQZ bën me dije se në orën 14:00 kanë votuar 35.7% e votuesve!

Qarku më numrin më të lartë të votuesve deri tani është qarku I Dibrës me 41.39 % të votuesve dhe ndiqet nga Tirana me 39.63 të votuesve.

Qarku me numrin e votuesve më të ulët është Vlorë me 25.67 % të votuesve./albeu.com/

 


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *