Përfshihet nga flakët kamioni në Lushnjë, çfarë dyshohet

0
Shpërndaje lajmin

Një kamion me targa të Tiranës është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Lushnje Rrogozhinë.
Drejtuesi i  kamionit ka parë që ka dalë tym nga pjesa e përparme e kamionit dhe ka hapur krahun menjëherë në anë të rrugës. Pas tymit kamioni është përfshirë nga flakët të cilat u përhapën me shpejtësi.
Flakët ishin të mëdha duke bërë që të krijohej dhe panik te mjetet që kalonin në këtë aks dhe prania e një karburanti rreth 50 metër pranë. Në vendngjarje kanë ardhur zjarrfikësit e Lushnjës, Divjakës, dhe Rrogozhinës të cilët bën të mundur vënien nën kontroll të flakëve për të mos rrezikuar me tej.
Nga ana e policisë u mor në pyetje drejtuesi i kamionit i cili dha shpjegimet e tij se çfarë ai kishte parë. Nga hetimet paraprake dyshohet se shkak ka qenë një avari në linjën elektrike të mjetit.
LEXONI GJITHASHTU:

Vlorë| E moshuara dhunohet nga vëllai i nuses së djalit, shkon në spital për mjekim
Protesta për Belerin, Ngjela: Greqia kërcënon kot, nuk i kemi ndonjë borxh

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *