Përfundon me Kurtin, Borrell nis takimin me Vuçiqin

Shpërndaje lajmin

Menjëherë pas përfundimit të takimit me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, Shefi i Diplomacisë Evropiane, Josep Borrell, ka pritur presidentin serb Aleksandar Vuçiq.Takimet e ndara po zhvillohen në Bruksel, dhe pas tij pritet të ndodhë ai trelateral.
Takimet e veçanta pasohen nga një takim i përbashkët trepalësh ndërmjet Bashkimit Evropian (BE), Serbisë dhe Kosovës, në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve.Krahas Borelit, palën evropiane në takim do ta përfaqësojë edhe përfaqësuesi special i BE-së për dialog, Miroslav Lajçak.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *