January 14, 2022

Përgatitjet për Evropian: Zvicra fiton miqësoren e parë

Shpërndaje lajmin

Zvicra ka filluar që disa ditë përgatitjet për Kampionatin Evropian, derisa sonte ka shënuar fitore ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës me rezultat 2:1.

Sfida ishte miqësore dhe do t’i shërbejë Natit para Evropianit që fillon më 11 Qershor, shkruan albinfo.ch.

Kapiteni Granit Xhaka luajti 90 minuta, derisa Xherdan Shaqiri vetëm pjesën e parë, kurse nga minuta e 68-të u inkuadrua Admir Mehmedi. Nuk kishte debutim për Andi Zeqirin.

Zvicra në Euro 2020 është në grup me Italinë, Turqinë dhe Uellsin.

https://hofoot.elhighlights.com/embed/t1bJyvvpf9aI4


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *