Shpërndaje lajmin

Ditën e sotme, Egnatia fitoi me përmbysje kundër Kukësit në javën e 11 të Kategorisë Superiore.
Rrogozhinasit e nisën ndeshjen më kërkues që në fillim, duke rrezikuar portën kundërshtare, por golin të parët e gjetën verilindorët.
Në minutën e 26-të, ishte sulmuesi La Torre, i cili shënoi pas një kundërsulmi duke i dhënë avantazhin Kukësit.
Ky avantazh zgjati vetëm 10 minuta, pasi në minutën e 36-të, Fernando barazoi shifrat, duke shënuar nga pika e penalltisë.
Pjesa e dytë, nisi me Egnatian më kërkuese dhe në minutën e 56-të, ishte Spahiu që shënoi golin e përmbysjes.
Me këtë fitore, skuadra e Tetovës mban vendin e parë me 23 pikë, 3 më shumë se Partizani, ndërsa Kukësi renditet në vendin e pestë me 13 pikë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *