September 25, 2021

Përndiqte dhe dhunonte një 23-vjeçarja, policia vë në pranga një 29 vjeçar që goditi dhe babin e të resë

Shpërndaje lajmin

Policia e Velipojës ka vënë në pranga një 29 vjeçar i cili ka dhunuar fizikisht një 23 vjeçare dhe babain e saj.

Sipas policisë shtetasi me inciale D.J. ka përndjekur 23 vjeçaren me iniciale U.Rr. të cilën e ka dhunuar dhe ka tentuara që ta marrë me firçë, gjithashtu ai ka dhunuar dhe babin e saj 30 vjeç.

Njoftimi i plotw:

Nga strukturat e Stacionit të Policisë Velipojë, në bashkëpunim me Forcën e Posaçme “Shqiponja”, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit D. J., 29 vjeç banues në lagjen “Qemal Stafa”, Shkodër, për veprat penale “Përndjekja”, “Dhuna në familje”,“Shtrëngimi apo pengimi për të bashkëjetuar ose për të lidhur apo zgjidhur martesë” dhe “Kanosja“.

Për këtë shtetas ka bërë kallëzim shtetasja U. Rr., 23 vjeçe, banuese në lagjen “Qemal Stafa”, se është përndjekur dhe dhunuar fizikisht nga ky shtetas, i cili ka tentuar ta marrë me forcë duke e goditur, edhe babanë e saj, shtetasin R. Rr., 60 vjeç, banues në lagjen “Qemal Stafa”.

Menjëherë pas kallëzimit, shërbimet e Forcës së Posaçme “Shqiponja” kanë lokalizuar dhe ndaluar shtetasin D. J., në rrugën nacionale Velipojë-Shkodër, në fshatin Berdicë.

Në përfundimi të veprimeve u bë arrestimi në flagrancë i 29-vjeçarit dhe materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *