January 28, 2022

Përplasja me armë në Gjilan, identifikohen viktima dhe i plagosuri

Shpërndaje lajmin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të hënën mbrëma në qytetin e Gjilanit. Pas një përplasjeje me armë zjarri, Policia e Kosovës ka konfirmuar se një person ka ndërruar jetë dhe një tjetër është plagosur.

Sipas raportimit të mediave, i plagosuri është Valdrin Halimi nga fshati Pogragj i Gjilanit, kurse viktima është Egzon Rafuna.

 “E konfirmojmë që ka ndodhur një incident, ku dyshohet që është përdorur arma e zjarrit. Si rezultat i përdorimit të armës së zjarrit, një person ka ndërruar jetë, ndërsa një tjetër është i plagosur. Gjendja e të plagosurit është e rëndë por nuk kemi informacione më të detajuar nga stafi mjekësor. Ngjarja ka ndodhur në Gjilan rreth një ore më parë (21:00)”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Rrethanat e ngjarjes nuk dihen ende. / /


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published.