Përplasje me armë mes të miturve në Indianapolis, 7 të plagosur

0
Shpërndaje lajmin

Shtatë të mitur të moshës 12 deri në 17 vjeç janë plagosur nga të shtënat jashtë një qendre tregtare në qendër të kryeqytetit të shtetit të Indianës, Indianapolis, njoftoi policia.
Zëvendës shefi i policisë së Indianapolis, Tanya Terry tha në një konferencë për shtyp se të gjithë të plagosurit ishin në gjendje të qëndrueshme dhe se armët e shumta u përdorën në të shtënat, raportoi AP.
Terri tha se askush nuk u arrestua dhe se ky ishte një tjetër konflikt në të cilin të miturit tentonin të zgjidhnin mosmarrëveshjet e tyre me armë zjarri, duke theksuar se një praktikë e tillë duhet të ndalet.
Terry tha se oficerët që patrullonin zonën dëgjuan të shtëna armësh pranë Qendrës së Rrethit të shtunën vonë në mbrëmje dhe gjetën një grup të madh të miturish jashtë qendrës, duke përfshirë gjashtë me plagë me armë zjarri.
 
LEXONI GJITHASHTU:

SHBA kërkon reforma politike nga Qeveria e re palestineze
Diplomatët nderojnë viktimat, ambasadorët e SHBA-BE, lule pranë memorialit në Moskë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *