Peskov: Bisedimet mes Putin dhe Kim Jong Un ishin të rëndësishme dhe thelbësore

0
Shpërndaje lajmin

Bisedimet e Vladimir Putin me liderin e Koresë së Veriut Kim Jong-un ishin “të rëndësishme dhe thelbësore”, tha të mërkurën zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov, pas përfundimit të takimit mes dy lidërve.
Peskov shtoi se Koreja e Veriut ishte e interesuar për bashkëpunim me Rusinë në fushat e aviacionit dhe transportit.
Kim thuhet se ofroi mbështetjen e tij të plotë për “luftën e drejtë” të Rusisë dhe tha se të dy arritën një marrëveshje për të thelluar “bashkëpunimin dhe solidaritetin e tyre strategjik dhe taktik në luftën për të mbrojtur të drejtat sovrane dhe sigurinë”.
/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *