Petro Koçi: Kur flet Berisha më kujton Bashën, s’ka ndërmënd të fitojë zgjedhjet

Shpërndaje lajmin

Deputeti i Partisë Socialiste, Petro Koçi thotë se ish-kryeministri Sali Berisha nuk ka ndërmend të fitojë zgjedhjet.
Në emisionin “Now” në Euronews Albania, Koçi u shpreh se Berisha kërkon të qëndrojë faktor në politikë.
“Këto deklarata më kujtojnë deklaratat e zotit Basha, kur thoshte se në shkurt do binte regjimi, pas shkurtit thoshte në prill. Nuk fitohet pusheti me këto lloj deklaratash. Unë gjykoj që opozita është në situatën më të keqe të mundshme.
Unë mendoj se zoti Berisha as nuk ka ndërmend të fitojë zgjedhjet. problwemi i tij është që të mbetet në lojë dhe të negociojë për situatën politike në vijim”, theksoi ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *