October 25, 2021

Pjesëmarrja 48.56%, Tutulani në ABC: “Game Over” për Ramën me këtë rezultat

Shpërndaje lajmin

Sipas Komisionit Qendror të zgjedhjeve në një përditësim të fundit të bërë në faqen zyrtare online, njofton se pjesëmarrja në zgjedhje është 48.56%. Kjo shifër është e përafërt me pjesëmarrjen në vitin 2013, ku Rama erdhi në pushtet dhe pati një masivitet votuesish.

Ndërkohë i ftuar në studion e Abc, gazetari Berat Buzhala është shprehur se me këtë pjesëmarrje të lartë votuesish është e çuditshme që Partia Socialiste të mos ketë rezultat humbasë.

“Do ishte e çuditshme me këtë pjesëmarrje që Rama të mos i humbiste zgjedhjet” tha Buzhala.

Ndërkohë Agim Tutulani është shprehur me të njëjtin mendim duke thënë se me këtë shifër pjesëmarrje për Ramën është “Game Over”.

“Me këtë të dhëna Rama është “Game Over” tha ndër të tjera Tatulani. E.L/abcnews.al/


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *