Plagosen me armë zjarri 2 persona në Shtërpcë, banorët serbë bllokojnë rrugën

0
Shpërndaje lajmin

Dy persona janë plagosur me armë zjarr në fshatin Drajkovc të Shtërpcës pasditen e së premtes.
Policia e Kosovës tha se bëhet fjalë për një 11-vjeçar dhe një 31-vjeçar që janë plagosur me armë zjarri nga një automjet që ishte një lëvizje.
Pas këtij rasti, banorët serbë kanë bllokuar rrugët në shenjë proteste, shkruan Klan Kosova.
 
LEXONI GJITHASHTU:

Kosova përgënjeshtron pretendimet e Serbisë për tërheqje të njohjeve
Bisedimet Prishtinë-Beograd, shtohet presioni ndaj Serbisë për marrëveshjen

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *