Plagosi me armë shokun dhe më pas veten, arrestohet 25-vjeçari

Shpërndaje lajmin

Një konflikt i çastit ka degjeneruar në përdorimin e armëve në fshatin Qerekë të Fushë-Krujës.
Ngjarja ka ndodhur në ambientet e brendshme të një lokali, ku 25 vjeçari Xhensil Sefa në gjendje të dehur, plagosi shokun e tij, shtetasin L. C me të cilin ishte ulur në tavolinë dhe më pas është vetëplagosur në dorë.
Sefa është arrestuar nga policia, teksa në pranga ka rënë edhe 24-vjeçari Hygert Muja, pronari i lokalit ku ndodhi ngjarja, pasi ka fshehur armën e krimit, ka hequr gëzhojat nga vendngjarja dhe ka prishur vendin e ngjarjes.
Në vijim të veprimeve u arrestua në flagrancë edhe 28-vjeçari Flogert Kallari, shok i dy të plagosurve për veprën penale “Moskallëzimi i krimit”.
Gurpi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë, po vijon punën për dokumentimin e plotë të kësaj ngjarjeje.
LEXONI GJITHASHTU

Arrestohet 35-vjeçari në Krujë, ishte në kërkim për plagosjen e një personi
Plagoset rëndë polici bashkiak, policia fsheh ngjarjen
Vetëplagoset aksidentalisht me armë zjarri 17-vjeçari në Tiranë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *