Plane për fundjavë?/ Mësoni si do jetë moti ditën e nesërme

Share

Ditën e nesërme do të kemi mot kryesisht të kthjellët por të ftohtë.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak mjegulla e dendur do të jetë prezente në orët e para të mëngjesit përgjatë luginave.

Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, e cila hera-herës në veriperëndim dhe përgjatë zonave luginore në veri ( kryesisht në qarqet Shkodër, Kukës, Lezhë) erë e vrullëshme 15-20m/sek./CNA.al


Share

Komente