Po kryente nxemjen para sfidës me Marokun, Mbappe godet fortë me top në fytyrë një tifoz

Shpërndaje lajmin

Gjatë nxemjes me skuadrën e tij përpara sfidës ndaj Marokut, Kylian Mbappe goditi një tifoz me top duke i shkaktuar gjakëderdhje.
Kampioni i Francës nuk humbi kohë dhe menjëherë shkoi t’i kërkonte falje atij, ku më pas është ndihmuar nga tifozët e tjerë duke i dhënë ujë.
Franca është duke fituar me rezultatin 1-0 ndaj Marokut, ku aktualisht është në intervalin e pushimit./ h.ll/

Kylian Mbappe ran to apologize to a fan after he hit him in the face during warmup. pic.twitter.com/hDVwudgHf6
— CBS Sports Golazo (@CBSSportsGolazo) December 14, 2022

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *