Po punonte në një serë, humb jetën mërgimtari 20-vjeçar

Shpërndaje lajmin

Raportohet se një 20-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në Itali teksa punonte në një serë, njofton albinfo.ch.
Mediat italiane shkruajnë se se i riu shqiptar ka gjetur vdekjen si pasojë e të nxehtit të madh teksa punonte, megjithatë pritet që autopsia të tregojë shkaqet e sakta të vdekjes.
Thuhet se i riu në ato momente ka pasur probleme me frymëmarrjen dhe i ka thënë të atit se nuk ndjehet mirë dhe që i mbahet fryma. Ai ka dalë jashtë serës për t’u ajrosur, madje ka ndezur kondicionerin e makinës për t’u freskuar.
Dyshohet se i ndjeri ka pirë edhe ujë shumë të ftohtë, çka mund të ketë sjellë ndryshim të menjëhershëm të temperaturës që mund të ketë ndikuar në përkeqësimin e gjendjes së tij shëndetësore.
Ndërkohë që familjarët kanë shkuar pranë tij, pasi ishte vonuar, e kanë gjetur të vdekur. Policia ka nisur një hetim, ndërsa mësohet se i riu kishte pak ditë që ishte bashkuar me familjarët në Itali. /Albinfo.ch

Leave a Reply

Your email address will not be published.