Policia e Kosovës merr në kontroll Manastirin? Gazetari detaje për sulmin me armë

0
Shpërndaje lajmin

Gazetari Kosovë Gjoci ka dhënë detaje në lidhje me situatën në Veri të Kosovës, ku pati shkëmbime me armë zjarri e për pasojë një polic i Kosovës dhe tre sulmues mbetën të vrarë.
Ai theksoi se Policia e Kosovës ka arritur të marrë nën kontroll Manastirin, por kjo gjë ende nuk është konfirmuar nga burime zyrtare.
“Kemi pasur një moment që një nga të plagosurit që është arrestuar. Nuk dihet se nga kanë hyrë autoblidat dhe grupet e armatosura”-tha ai
Nga Banjska, vendi ku u sulmua policia e Kosovës, Gjoci në bazë të informacioneve që ka pas fillimit të shkëmbimit të zjarrit me policinë, një pjesë e tyre është futur në Manastir ndërsa një pjesë tjetër ka mundur të largohet.  Ka pasur anëtarë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *