Policia qëllon tre herë tifozët skocezë përpara ndeshjes së futbollit në Lucern

0
Shpërndaje lajmin

Policia e Lucernit qëlloi tre të shtëna me plumba gome përpara ndeshjes mes FC Luzern dhe Hibernian Edinburgh të enjten.
Askush nuk u lëndua. Sipas policisë, rasti me të shtënat është duke u hetuar.
Të shtënat erdhën pas një paralajmërimi verbal ndaj tifozëve skocezë. Sipas gjetjeve fillestare, të shtënat në distancë nuk do të kishin qenë të nevojshme, siç tha policia e Lucernit të enjten mbrëma, shkruan Blick.
Tifozët skocezë nuk ndiqnin udhëzimet e policisë së Lucernit gjatë rrugës për në stadium. U përdorën edhe topa uji.
Luzerni luajti në shtëpi kundër Hibernian në ndeshjen kualifikuese të Ligës së Konferencës të enjten në mbrëmje. Pas barazimit 2-2, FC Luzern u eliminua. Pas ndeshjes, qyteti mbeti i qetë, tha policia, përcjell albinfo.ch.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *