November 29, 2021

Policia shqiptare shpëton dy turiste gjermane që kishin humbur në Valbonë

Shpërndaje lajmin

Dy gjermanet, të moshës 70 dhe 43-vjeçare, kishin kaluar ditën duke eksploruar territorin nga Valbona në drejtim të Thethit, por me ardhjen e mbrëmjes kishin humbur rrugën, pa u orientuar dot, raporton A2, përcjell Albinfo.ch.

Menjëherë kanë nisur kërkimet nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Tropojë dhe pas disa orë kërkimesh dy gjermanet u gjetën me shëndet të plotë  në vendin e quajtur “Qafa e Valbonës”.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *