Policia zvicerane arrestoi 26-vjeçarin serb që dyshohet se qëlloi një pallat në Dietikon

0
Shpërndaje lajmin

Pasi një shtëpi shumë-familjare u qëllua në një pallat të premten në mbrëmje, policia kantonale në Kloten arrestoi autorin e supozuar.
Gjatë natës së së premtes është qëlluar me armë zjarri një pallat në Dietikon ZH. Policia kantonale e Cyrihut më pas arrestoi një serb (26).
Hetimet nga forcat e policisë kantonale të Cyrihut dërguan në arrestimin e një 26-vjeçari serb në Kloten, i cili thuhet se është përgjegjës për të qëlluar me armë zjarri në një pallat në Dietikon. Rrethanat e zjarrit do të hetohen nga Policia Kantonale e Cyrihut dhe Prokuroria Publike e Kantonit të Cyrihut.
Kur u arrestua, serbi shoqërohej nga një 30-vjeçar suedez. Meqenëse të dy mbanin rreth pesë kilogramë marihuanë, suedezi u arrestua gjithashtu. Pas marrjes në pyetje nga policia, dy personat janë sjellë në prokurorinë publike, njofton policia kantonale e Cyrihut.
 
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *