Polonia merr një vendim kundër Rusisë

Shpërndaje lajmin

Polonia nuk do t’u japë rusëve vizë për të marrë pjesë në samitin e OSBE-së, i cili do të mbahet në këtë vend. Vendim ky që vjen pas incidentit pesë ditë më parë, pasi një raketë goditi një fshat në lindje, duke vrarë dy persona dhe duke plagosur katër.
Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme, Lukasz Jasina, lajmëroi se Polonia nuk do t’i japë delegacionit rus viza për të marrë pjesë në një takim të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) që do të mbahet në Lodz më 1 dhe 2 dhjetor.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *