January 13, 2022

Presidenti slloven takohet me kryeministrin Kurti

Shpërndaje lajmin

Mësohet se presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, pas takimit me presidenten Vjosa Osmani dhe konferencën e përbashkët me të, ka mbërritur në objektin e Qeverisë, ku është pritur nga kryeministri Albin Kurti.

Pahor theksoi paraprakisht se BE-ja duhet t’i liberalizojë vizat për Kosovën, ndërsa inkurajoi presidenten që të përqëndrohen në dialogun me Serbinë dhe ta arrijnë marrëveshjen finale.

Presidenti slloven dje ka qëndruar në Beograd.

Kjo është vizita e dytë e Pahor në Kosovë, brenda një periudhe të shkurtër.

 


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *