September 25, 2021

Prezantoi albumin e fundit, Kanye West kritikohet për këtë arsye

Shpërndaje lajmin

Të premten, Kanye West prezantoi albumin e tij më të fundit “Donda” në një event që u mbajt në stadiumin “Mercedes-Benz” në Atlanta. Por reperi është kritikuar për shkak të çmimeve të kripura që përfshinte menuja e eventit. Në rrjet qarkulluan me shpejtësi disa foto, ku një hot-dog kushtonte 40$ apo biskota dhe ëmbëlsira 45$.

Haze: Disa tifozë në sediljet me hundë e kishin të vështirë të shihnin reperin për shkak të përdorimit të një makineri tymi, sipas raporteve

Ofronte gjithashtu kokoshka të ëmbla dhe të kripura për 35 dollarë dhe një shportë me ‘snack’ për 65 dollarë. Kaq mjaftoi që përdoruesit e rrjeteve sociale të shpërthenin ndaj reperit me komente e disa dolën në mbrojtje të tij. “Kanye di shumë mirë si të të bëjë të ndihesh i varfër,” shkroi një përdorues.

Bërja virale: Kjo fotografi e Menysë së Ditës së Ngjarjes 'Kanye West Listening Party' u bë virale me tifozët të shokuar me çmimet zhvatëse të ofruara në festën e dëgjimit të albumit në Atlanta

“Tashmë kuptohet pse ai i dha për donacion biletat…iu rikthyen përsëri mbrapsht”, shkroi një tjetër. Kjo nuk është hera e parë që reperi kritikohet për diçka të tillë. Në vitin 2019, ai u kritikua për çmimet e ushqimeve në një event në Baton Rouge, Luiziana.

Paraqitja: Raportet thanë se reperi 'herë hapte ritmin në një rreth, ndonjëherë trokiste disa hapa' ndërsa muzika luante rreth tij

 

 

/abnews.al

 


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *