Prokuroria dërgon për gjykim dosjen ndaj drejtoreshës së spitalit “Memorial” në Fier

0
Shpërndaje lajmin

Prokuroria e Fierit ka mbyllur hetimet dhe ka dërguar për gjykim të hënën Rudina Degjonin, drejtuese e spitalit “Memorial” në Fier. Prokuroria e akuzon Degjonin se ka kryer “shpërdorim detyre” dhe ka rrezikuar seriozisht jetën dhe shëndetin e pacientëve të spitalit.  Në një njoftim për shtyp prokuroria shprehet se Degjoni në kundërshtim me aktet ligjore […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *