Prokuroria kërkon dënime me kusht për dy nga të pandehurit e “Dosjes 184”

Shpërndaje lajmin

Prokurori Urim Buci lexoi të martën pretencën në procesin ndaj dy të akuzuarve për “shpërdorim detyre” me qëllim ndikimin e rezultatin e zgjedhjeve të pjesshme për bashkinë e Peshkopisë në vitin 2016 dhe kërkoi shpalljen fajtorë të tyre. Buci kërkoi dënimin me 3 vjet burg të konvertuar në 4 vjet shërbim prove për ish-shefin e […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *