September 20, 2021

PS kryeson zgjedhjet, Hoxha: Udhëheqësi hesht, këtu ka diçka që nuk shkon

Shpërndaje lajmin

Në rezultatet e deri tanishme ku thuajse janë numëruar gjysma e kutive të votimit në rang  Kombëtar Partia Socialiste udhëheq me 49.17 % të votave, e ndjekur nga PD-ja me 38.91 % dhe LSI me 7.16 %.

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka reaguar përmes një postimi në rrjetin social Facebook ku thekson se deri më tani PS sipas projeksioneve fiton 77 mandate.

Në postimin e tij Hoxha shkruan se kur rezultatet po e nxjerrin fituese mazhorancën, ajo që të bën përshtypje është heshtja e udhëheqësit.

“Epo projeksionet bazuar mbi rezultatet e deritanishme, e nxjerrin mazhorancen fituese me 77 mandate dhe udheheqesi duron kaq shume e nuk flet, ketu diçka nuk shkon…”, shkruan Hoxha. e.su./abcnews.al


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *