Shpërndaje lajmin

Presidenti rus, Vladimir Putin dhe homologu i tij kinez, Xi Jinping pritet të takohen në fund të dhjetorit për të diskutuar për ngjarjet e rëndësishme që kanë ndikuar dy vendet gjatë gjithë 2022-it.
Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Pekov, tha për gazetarët se data dhe axhenda e takimit është caktuar dhe se së shpejti pritet të publikohen nëpërmjet një njoftimi zyrtar.
Në një konferencë për shtyp, Peskov tha se dy liderët janë në komunikim të vazhdueshëm më njëri-tjetrin.
Ndërkohë nuk dihet ende nëse takimi presidentit rus dhe kinez do të zhvillohet virtualisht, apo kokë më kokë./ / 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *