September 18, 2021

Që nga fillimi i fushatës, janë kryer 750,000 vaksinime kundër Covid

Shpërndaje lajmin

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu njoftoi se  që nga nisja e fushatës, janë realizuar 750, 000 vaksinime.

Më herët ministrja është shprehur se objektivi është të arrihen 1 milion vaksinime.

Kujtojmë se numri i infektimeve në vend është në ulje, ndërsa në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë raportoi 20 raste të reja me Covid dhe asnjë viktimë për të dytën ditë radhazi.

/abcnews.al/


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *