Që nga gadishulli i Krimesë, Rusia lëshon 3 raketa drejt Odesa-s

Shpërndaje lajmin

Tre raketa Iskender janë lëshuar nga gadishulli i aneksuar i Krimesë nga Rusia dhe kanë goditur Odesa-n. Lajmin e bëri të ditur Maksym Marchenko, kryetari i administratës ushtarake të rajonit.
Marchenko shton po ashtu se si pasojë e sulmeve ka viktima. / /
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.