Qeveria zvicerane bleu 7 milionë doza të tjera të vaksinës Moderna

Shpërndaje lajmin

Edhe pse imunizimet kundër Covid kanë ngecur kryesisht në Zvicër, qeveria bleu 7 milionë doza të tjera të vaksinës Moderna, njofton albinfo.ch.
Këto doza shtesë janë planifikuar të dorëzohen më 2023 dhe 2024 dhe të përdoren si përforcues.
Ndërkohë, Zvicra ka doza të mjaftueshme të vaksinave Moderna dhe Pfizer, në rast se nevojitet një raund tjetër vaksinash këtë vjeshtë, nëse, siç parashikojnë disa ekspertë, pandemia ringjallet. /Albinfo.ch

Leave a Reply

Your email address will not be published.