Qytetarë e biznese gjobiten për mosrespektim të masave kundër pandemisë, PDK i shkel masat antiCOVID-19

Share

Naim Fetahu është kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës, për kryetar të Podujevës.

Ani pse nuk ka filluar fushata zgjedhore zyrtarisht kandidatët për kryetar të Podujevës po mbajnë takime në terren.

Një të tillë e ka mbajtur sot, Nahim Fetahu e bashkë me të edhe disa bashkëpartiak të tij, të cilët nuk respektuar masat anti-Covid19, shkruan Arbresh.info.

Blerta Deliu dhe anëtari tjetër i PDK-së, Zenun Pajaziti, janë parë në këtë tubim

Ata janë parë me disa të rijnë të një lokal ku nuk ju janë përmbajtur masave të reja për Covid-19.

Në këtë takim kishte edhe të rijnë që nuk kishin maska.

Ndryshe, për çdo 24 orë policia e Kosovës po shqipton gjoba mbi një mijë për qytetarët që nuk po i respektojnë këto masa.

Për mos respektim të masave janë mbyllur edhe lokale.

126900517 3833143350049241 3089978726882529867 n

 

 

855 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

The post Qytetarë e biznese gjobiten për mosrespektim të masave kundër pandemisë, PDK i shkel masat antiCOVID-19 appeared first on Arbresh.info.


Share

Komente