Qyteti francez i kërkon Madonës t’i japë borxh një pikturë

Shpërndaje lajmin

Kryebashkiaku i Amiens, një qytet në Francën veriore, e pyeti këngëtaren Madonna nëse ajo mund t’i huazonte qytetit një pikturë të Jerome Martin Langlois.
“Dëshiroj që ju të na huazoni pikturën tuaj me këtë rast në mënyrë që vendasit të mund ta rizbulojnë këtë vepër dhe ta shijojnë atë”, tha kryebashkiaku Brigitte Fouret në një video të postuar në Facebook, duke shtuar se ekspozimi i kësaj vepre do të ndihmonte ofertën e qytetit për t’u bërë kryeqyteti evropian, kultura në vitin 2028.
Vepra artistike ‘Diana dhe Endymion’ nga Jerome Martin Langlois u porosit nga mbreti Louis XVIII i Francës dhe u ekspozua që nga viti 1878, por u zhduk gjatë Luftës së Parë Botërore, raporton BBC.
Gazeta franceze Le Figaro njoftoi se kjo pikturë ose identike, u ble nga Madonna në një ankand në Nju Jork në vitin 1989 për një milion dollarë.
 
LEXONI GJITHASHTU:

Skandalizon Madona, pi ujë si qen, drogë e të tjera sjellje absurde në TikTok
Shtëpia e Madonës në shitje për 26 mln dollarë, ia bleu The Weeknd 7 mln më pak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *