Rama e nis javën nga lagjia “Rilindja” në Fushë Krujë me një mesazh

Shpërndaje lajmin

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të hënë me pamjet nga lagjia e re “Rilindja” në Fushë-Krujë e rindërtuar pas dëmtimeve nga tërmeti.

“Mirëmëngjes dhe me lagjen e re Rilindja në Fushë Krujë, ju uroj një javë të mbarë”, ka shkruar kreu i qeverisë.

Në pamjet e publikuara nga Rama duket se shtëpitë individuale janë në prag të përfundimit të punimeve, ndërkohë që disa godina janë ende në ndërtim e sipër. /mv.abcnews.al


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *