Rama inspekton punimet në Shtëpinë e Pavarësisë: Do lidh Bulevardin me detin

Shpërndaje lajmin

Vlorë – Kryeministri Edi Rama i pranishëm në qytetin e Vlorës ka inspektuar punimet në kantierin e ndërtimit në Parkun e Shtëpisë së Pavarësisë.

Ky kantier ndërtimi  pas përfundimit do të lidh Bulevardin Qendror me detin.

☀🌊 Në kantierin e Parkut të Shtëpisë së Pavarësisë, përmes të cilit Bulevardi Qendror do të lidhet me detin në një aks vertikal dhe ku do të krijohet një oaz i veçantë gjelbërimi, ujrash, argëtimi, nostalgjie😍 shkruan Rama. /abcnews.al/


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *