April 14, 2021

Rama: Nisja e vaksinimit masiv, dritë jeshile për turizmin, kufiri me Kosovën do të jetë i hapur

Shpërndaje lajmin

Kryeministri Edi Rama pasditen e kësaj të premte ka zhvilluar një takim me operatort turistik për të folur në lidhje me zhvillimin e tij.

Rama në faljën e tij është shprehur se me nisjen e vaksinimit masiv pritet që ky vit të jetë më shpres dhënës në sektorin e turizmit.

“Me sigurimin e vaksinave do të na jepet mundësia që të fillojmë me vaksinimin intensiv për të vënë një bazë të arsyeshme dhe për të pasur një sezon turistik më të lehtë. Ne jemi mësuar se sezoni i kaluar ishte shumë i vështirë për shkak të pandemisë dhe këtë vit ne do të sigurojmë që kufiri ynë me Kosovën të jetë i hapur, së dyti do të bëjmë gjithçka që na takon nga ana jonë në aspektin e kornizës së aktivitetit turistik që të gjithë ju dhe kolegë tuaj të keni sa më pak shtrëngesa dhe së treti duke pasur mundësinë për një vaksinim intensiv me synimin që brenda qershorit dhe pse dëshira është që deri në fund të majit të kemi gjys milioni të vaksinuarish”, tha Rama.

vijon….


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *