Rama për fitoren e Shqipërisë ndaj Polonisë: Kuqezinjtë nxorën në krye të grupit

0
Shpërndaje lajmin

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me ndeshjen e mbrëmjes së djeshme, ku Shqipëria mposhti Poloninë me rezultatin 2-0.
Kreu i qeverisë ka ndarë në rrjetet sociale momente nga ndeshja e, ku kuqezinjtë dhuruan spektakël dhe dolën fitimtarë.
Rama shprehet se me këtë fitore Shqipëria e nxori grupin në krye si asnjëherë më parë.
“MIRËMËNGJES dhe me dy eurogolat e një mbrëmjeje të paharrueshme në Air Albania Stadium, ku kuqezinjtë i dhuruan të gjithë shqiptarëve një gëzim të madh me fitoren që i nxori në krye të grupit si asnjëherë më parë, ju uroj një javë të mbarë”- shkruan Rama.

 
LEXONI GJITHASHTU:

Shqipëria merr një fitore të merituar, rrëmben vendin e parë në grup
Turqia dhe Greqia pas të nxehtit po vuajnë pasojat nga përmbytjet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *