‘Ramaforma jote ngordh më 25 prill’, Presidenca sulmon ashpër ndërkombëtarët dhe Ramën, pas vlerësimit të DASH për gjyqtarin Dvorani

Share

Presidenca ka reaguar pas mesazhit në “Twitter” të kryeministrit Edi Rama, për ish-kreun e KED, Ardian Dvorani, i cili u vlerësua nga Departamenti Amerikan i Shtetit si një ndër 12 kampionët në luftën ndaj korrupsionit.

Zëdhënësi i presidentit Meta, Tedi Blushi, e ka cilësuar kryeministrin si “faqezi” duke shtuar se Ramaforma do të ngordhë më 25 prill me 3 milionë shpulla dhe shkelma të shqiptarëve.

“O faqezi, Ramaforma jote ngordh më 25 prill me 3 milion shpulla dhe shkelma të shqiptarëve, kundër teje, oligarkëve dhe diplomatëve të korruptuar deri në palcë. SHQIPËRIA E PARA DHE E PAMPOSHTUR! 🇦🇱”, shkroi Tedi Blushi.

Ndërkohë ky ishte dhe mesazhi i Ramës në “Twitter”, pas vlerësimit të bërë nga DASH për Dvoranin. Në shkrim Rama thekson se ish-kreu i KED u godit harbutërisht, pasi nuk iu nënshtrua presionit të së keqes.

 


Share

Komente