January 24, 2022

Raportohen mbi 100 të vdekur në Gjermani

Shpërndaje lajmin

Në Gjermani, autoritetet tani thonë se të paktën 103 njerëz kanë vdekur nga përmbytjet – 43 në Nordrhein-Westfalen dhe të paktën 60 në Rheinland-Pfalz.

Qindra njerëz ende raportohen të zhdukur.

Në Belgjikë, zyrtarët kanë konfirmuar të paktën 14 vdekje, shkruan BBC, përcjell albinfo.ch.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *