Raportohet se është sυΙmυar kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq (VIDEO)

Shpërndaje lajmin

Qytetarët që besojnë se në Mal të Zi ka një qeveri kukull dhe siç kanë bërë të ditur ata sot “ngrenë flamurin e lirisë” në Belvedere, po bllokojnë rrugët.
Kryeministri malazez, Dritan Abazoviq është pritur me provokime të vogla nga individë të cilët kanë bërtitur, por nga një grup qytetarësh, me shumë gjasa nga Nikshiqi, drejt kryeministrit ka fluturuar një shishe qelqi, e cila fatmirësisht ka rënë para tij.
Siç mësohet, atyre iu bashkua edhe politikani serb Nenad Çanak.

Zamisli kakvo smece moras da budes da dodjes na Belveder a trova si 5 septembra Cetinje i ostale crnogorke i crnogorce !!! Nagradjiva policajte za sok bombe j gumene metke
E to vam je Dritan zajedno sa Adzicem i Konatarom, dovukli su se na danasnji dan na Ct da provociraju pic.twitter.com/uvPnGBGLu7
— DIDI (@didileja) May 9, 2022

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *