Real Madrid regjistron një tjetër futbollist me koronavirus

Share

Tjetër lajm i keq për trajnerin e Real Madrid, Zinedine Zidane. Pas dëmtimit të Sergio Ramos me Spanjën, Luka Jovic ka rezultuar pozitiv me koronavirus, pas kthimit nga ndeshjet me kombëtaren serbe.

jovic serbi

Madrilenët kanë regjistruar javët e fundit edhe 3 raste të tjera me Covid-19: Militao, Casemiro dhe Hazard.

Të tre këta lojtarë iu bashkuan stërvitjes me skuadrën këtë javë dhe mund të jenë pjesë e ekipit që do të përballet me Villarreal, ditën e shtunë.


Share

Komente