Reali i poshtëruar nga Barça? Ancelotti: Mungesë repsekti, ata luajtën më mirë se ne

Shpërndaje lajmin

Një poshtërim. Kështu e kanë komentuar disa media spanjolle humbjen e Real Madrid ndaj Barcelonës në Superkupë. Një term, megjithatë, që Carlo Ancelottit nuk i ka pëlqyer.
“Është mungesë respekti ta thuash këtë. Ne humbëm kundër Barçës, por i mundëm në ligë. Ata luajtën më mirë dhe e merituan fitoren, kaq. Është një moment i komplikuar, i vështirë, siç ndodh shpesh në një sezon.
Ne duhet të qëndrojmë së bashku. Ky ekip ka cilësitë për të qenë sërish konkurrues, ka ende një rrugë të gjatë për të bërë. Reali zakonisht fiton finalet. Ne do të kthehemi, jam i sigurt”, është shprehur Ancelotti për “Movistar”./ h.ll/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *