September 24, 2021

Reja e bën “baltë”, rrëzohet sërish në fushë nga lojtarët Çek (VIDEO)

Shpërndaje lajmin

Çekia ka mposhtur Shqiprinë me rezultat 3 me 1.

Sokol Cikalleshi realizoi një gol shumë të bukur për Shqipërinë, megjithatë, kishte momente tensioni atje ku protagonist bëhet trajneri Edi Reja, që rrëzohet sërish pas përplasjes me futbollistin elustka të çekëve.Futbollisti çek e rrëzoi trajnerin e kombëtares shqiptare, me këtë të fundit që u rrëzua edhe në ndeshjen e kaluar ndaj Uellsit.

Trajneri Reja ka komentuar pas ndeshjes këtë episod.”Një herë u rrëzova kur isha në Shqipëri gjatë një konference, herën e dytë në Uells, shpresojmë të kem mbaruar me kaq. Sigurisht kur përplasen me mua dëmtohen dhe kundërshtarët sepse jam fizik”, tha Reja.

Ndërkohë, edhe në ndeshjen ndaj Wellsit Reja u pengua nga lojtarët kundërshtarë në barazimin 0-0 që mori Shqipëria. / albeu.com/


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *