Rekord i ri për picën më të madhe në botë

Shpërndaje lajmin

Kur Pizza Hut vendosi të rikthejë picën e saj “big New Yorker” – një byrek me djathë dhe speca me feta të palosshme të dizajnuara për t’u ngrënë në lëvizje në stilin e vërtetë të Manhatanit – kompania donte të gjente një mënyrë për të festuar lajmin, shkruan “CNN”, përcjell albinfo.ch
Ideja: Merrni Nju Jorkun në Los Anxhelos dhe bashkëpunoni me yllin e YouTube Airrack (aka Eric Decker).
Kështu ata shkuan në Qendrën e Konventave në Los Angeles, hapësira e së cilës do të ishte mjaft e madhe për të mbajtur një picë prej 13,990 metrash katrorë, me synimin për të thyer Rekordin Botëror Guinness për picën më të madhe në botë.
Ata shkuan për të punuar në picën gjigante të mërkurën dhe të premten, Pizza Hut dërgoi fjalën zyrtare: Një përfaqësues i Guinness tha se ishte me të vërtetë pica më e madhe në botë.
Guinness konfirmoi përcaktimin rekord me CNN Travel në një email të premten vonë pasdite, përcjell tutje albinfo.ch

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *