RENDITJA/ Brazili është favorit kryesor për Botërorin sipas CBS, Argjentina është e dyta

Shpërndaje lajmin

Kombëtaret e Brazilit dhe Argjentinës kryesojnë listën e favoritëve për Botërorin 2022 sipas CBS Sports.
Skuadra e Tites zë vendin e parë në renditje, skuadra e Lionel Scalonit është e dyta.
Top dhjetë duket kështu:
1. Brazili :
2. Argjentinë;
3. Spanja;
4. Franca;
5. Holanda;
6. Anglia ;
7. Uruguai;
8. Danimarka;
9. Gjermania;
10. Portugalia.
Kupa e Botës në Katar fillon më 20 nëntor dhe përfundon më 18 dhjetor. /G.D /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *