Reshjet shembin urën/ Izolohen banorët në Lezhë

Share

Prurjet e shumta të përrenjve kanë bërë që dhjetra banorë në fshatit Kalivaç të Lezhës të mbeten të izoluar.

Shkak është bërë shembja e urës që bënte lidhjen e banorëve në fshatin Kalivaç të njësisë administrative Ungrej me qytetin.

Shembja e saj dhe i aksit rrugor Kallmet-Ungrej nga reshjet kanë shkaktuar problematika të mëdha për banorët e fshati Kalivaç, të cilat tashmë janë tërësisht të izoluar me qendrën urbane të Lezhës./CNA.al


Share

Komente