September 25, 2021

Rikthehen tifozët në stadiume dhe palestra në Shqipëri

Shpërndaje lajmin

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur lehtësimin e masave anti-COVID-19 në Shqipëri, përcjell albinfo.ch.

Me masat e reja parashikohet edhe rikthimi i tifozëve në stadiumet dhe palestra deri në 30%.

“Lejohen kampionatet sportive me prezencë të tifozëve me kapacitete të reduktuara deri në 30% sipas protokollit të ISHP-së”, shkruhet në njoftimin e bërë publik ditën e sotme.

Tifozët kanë qenë të ndaluar në stadiume dhe palestra që nga marsi i vitit të kaluar, kur u paraqitën rastet e para me COVID-19 në Shqipëri.

Po ashtu, ora policore do të kalojë në nga ora 23:00 deri në orën 06:00.

Ndërsa klubet do të jenën ende në mbyllura, e muzika do të lejohet vetëm deri në orën 22:00.

Ekspertët kanë bërë të ditur se me këto masa mund të bëhet grumbullimi nga 10 në 50 persona.

Ndërsa nga 1 korriku ora policore do të shtyhet deri në 24:00.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *